officeyoga.sk > Power Yoga  > Formovanie tela a spaľovanie tukov s POWER YOGOU (workshop)

Formovanie tela a spaľovanie tukov s POWER YOGOU (workshop)

Tak, sviatky sú za nami, dva až tri týždne oddychu (rozumej ničnerobenia, pozerania telky, prejedania sa a popíjania) na nás všetkých zanechali nejaké tie stopy (v preklade lenivosť, hladinu inzulínu v krvi na maxime, zvyk dať si každý deň pohárik vínka či štamprlík, a pocit, že naše rifle sa o číslo zmenšili) a ja navrhujem, poďme s tým niečo robiť!  Aj Ty si dávaš ako jeden z novoročných cieľov začať žiť zdravšie, aktívnejšie a zhodiť vďaka tomu to kilo-dve nabrané počas vianočných sviatkov? A čo tak skúsiť to s yogou? Nie tak hocijakou, ale dynamickou POWER YOGOU!

 

Ak chceš cez yogu okrem stíšenia mysle a odstránenia bolestí chrbtice docieliť formovanie postavy spočívajúce v posilnení svalových partií (aj tých, o ktorých si doposiaľ netušil, že ich máš 🙂 ) a redukcii tuku, tak POWER YOGA je správnou voľbou.

 

Ide o západný štýl yogy prispôsobený potrebám života ľudí v dnešnej dobe (prevaha sedavého zamestnania, nedostatok pohybu a absencia dynamiky v ňom, nesprávne držanie tela, pocity únavy a napriek tomu nespavosť, problémy s koncentráciou, plytký a rýchly dych). Predstavuje veľmi účinný koncept aeróbneho cvičenia, vďaka ktorému si dokážeme

  • vytvarovať postavu a
  • znížiť množstvo neestetického podkožného tuku.

Aby sme docielili oba spomenuté ciele, je nevyhnutné nie len

  1. budovať svalovú hmotu, ktorá dáva nášmu telu estetické tvary, ale zároveň
  2. spaľovať tuky.

Power yoga spája obe do jedného! A okrem toho sú výsledkom esteticky predĺžené, nie mohutné svaly, čiže sa hodí ako kompenzácia k iným športom (fitness či beh) – práve takto si našla aj mňa 🙂 Sama ju považujem za – vzhľadom na celkový účinok – najefektívnejší druh yogy a aj preto som si práve z nej pred 2 rokmi spravila certifikát a vyučujem ju väčšinu svojich klientov.

 

Môj koncept je navyše obohatený o prvky fitness, ktorému sa roky venujem a dynamická sekvencia lekcie je založená na prvkoch moderného a efektívneho princípu HIIT (high intensive interval training), takže na mnou vedenej yoga praxi sa určite zapotíš a na druhý deň Ti cvičenie pripomenie príjemná svalovica (ak to nebudeš flákať, samozrejme!).

V rámci 60 minútovej lekcie Power yogy nie je možné si povedať všetko, a práve preto som si pre Teba pripravila workshop na tému  Formovanie tela a spaľovanie tukov s POWER YOGOU,


Čo od workshopu môžeš očakávať a čo si z neho odnesieš?

– že môžeš časť svojho kardia a posilňovania vo fitku vymeniť za power yogu, lebo tá obsahuje dokonca až 4v1 – aktívny strečing + efektívne kardio + posilňovanie s vlastnou váhou + vedená meditácia

– konečne pochopíš chemický proces spaľovania tukov a dozvieš sa individuálnu výšku tepovej frekvencii, od ktorej v Tvojom tele dochádza k najefektívnejšiemu spaľovaniu práve tukov, ale tiež vyvrátime mýty v tomto smere,

– zistíš, aké sú svaly (áno, aj pre nás ženy) veľmi dôležité (aj) pre estetiku a trvalé udržanie štíhlosti,

– odhalíš, akú úlohu zohrávajú hormóny pri tvorbe tzv. problémových partií na tele,

– spoločne si dáme na záver  poriadne do tela v rámci 60-minútovej zostavy po tom, ako si vysvetlíme najlepšie yoga pozície vhodné na formovanie brucha, zadku, stehien, bokov a paží.

Ak chceš prísť na workshop a začať nový rok aktívne a dopomôcť tak aj estetike svojho tela a pohode svojej mysle, tu je zopár dôležitých informácií:

Kedy: 20.9.2019

Trvanie: 3 hodiny, 18,00-21,00

Kde: Joga zdravo, Nám. slobody 13, Bratislava

Cena: 30 EUR

Viac info k rezervácii a obsahu workshopu na www.jogazdravo.sk a určite potvrď svoju účasť aj na FB evente.

 

Teším sa na Teba a nezabudni prísť v športovom, budeme sa nie len učiť, ale aj cvičiť 🙂